Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8794628



*

nr 879 4628


PASTEL

signed, Skårgård, 35x54,


Signerad, Skårgård, 35x54


Estimate:

300

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday Mars 3 2014
at 18:02:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/2 16:41:26 1      150 kr
2/3 22:11:22 2      150 kr
2/3 22:11:44 2      200 kr
3/3 16:51:48 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell skårgård vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr